Informace ke KORONAVIRU

Domů / Rodiče / Informace ke KORONAVIRU
18. 3. 2020
Žádost o ošetřovné při péči o dítě bude od čtvrtka 19. 3. do středy 25. 3. 2020 vždy od 7:30 – 12:00 hod. na požádání vydávat kancelář mateřské školy. Po telefonické nebo emailové dohodě, prosím, zvoňte na zvonek v prostředním vchodu budovy. 

 

Vážení rodiče,

Městská část Praha 19 po dohodě s řediteli uzavírá od 16. 3. 2020 obě mateřské školy. Opatření potrvá po dobu vládou vyhlášeného nouzového stavu.

Zasíláme Vám emailem Rozhodnutí o přerušení provozu a informace o ošetřovném.

Pokud budete potřebovat potvrdit formulář „Žádost o ošetřovné“, pošlete, prosím, informaci emailem nebo volejte na mobil MŠ – jméno a příjmení dítěte, abychom mohli formuláře připravit. Formuláře budou připraveny (po dohodě) k vyzvednutí ve dnech pondělí–středa 8:00 – 12:00 hodin ve třídě Kuřátka.

Přeplatek školného a stravného Vám bude vrácen při vyúčtování v srpnu 2020.

Kroužky, výlety a všechny další plánované akce budou po dobu uzavření MŠ zrušeny, kroužky budou nahrazeny v červnu. Všechny aktuální informace budou uvedeny na našich webových stránkách.

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 12. března 2020 č. 194 vedení mateřské školy ruší celodenní výlety do ZOO Praha a výlet do IQ PARKU.

Plavecká výuka

Na doporučení Hygienické stanice hlavního města Prahy s platností od 11. 3. 2020 bude zrušena plavecká výuka v Hloubětíně až do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Vláda rozhodla o uzavření všech škol (základních, středních i vyšších odborných a dalších) od středy 11. března 2020. Mateřských školek se toto opatření netýká. 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy sleduje aktuální situaci a je ve spojení s Ministerstvem zdravotnictví a příslušnými krajskými hygienickými stanicemi, kterým je připraveno poskytnout veškerou součinnost. Rovněž doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu a řídit se jejich pokyny, zvláště v oblasti prevence před nákazou.

Webová stránka MZČR věnovaná aktuální situaci v oblasti koronaviru: http://mzcr.cz

Webová stránka Státního zdravotního ústavu s doporučeními pro občany: http://www.szu.cz/tema/prevence/2019NCOV

Kontakty na Krajské hygienické stanice: http://www.szu.cz/…/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy

Informace z MŠMT ze dne 10. 3. 2020